Kraunama
Dead or Alive - Netent
www.lpt.lt
DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI
DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ
ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI
DRAUDŽIAMA LOŠTI NUOTOLINIUS STALO LOŠIMUS IR LOŠIMUS A KATEGORIJOS AUTOMATAIS ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 21 METAI •DRAUDŽIAMA LOŠTI ASMENIMS, KURIEMS NĖRA SUKAKĘ 18 METŲ •ĮSPĖJAME: NEATSAKINGAS LOŠIMAS GALI TAPTI PRIKLAUSOMYBĖS NUO AZARTINIŲ LOŠIMŲ PRIEŽASTIMI
Kraunama
2024 metų Eurovizijos dainų konkursas bus surengtas gegužės 7-11 dienomis Švedijos mieste Malmėje. Teisę rengti didžiausią Europos muzikos konkursą iškovojo švedų dainininkė Loreen. Tai jau antras kartas, kuomet atlikėja laimi Euroviziją. Pirmą kartą ji triumfavo 2012 m. Azerbaidžane su daina “Euphoria”.
2024 m. Eurovizijos pusfinaliai ir finalas buvo patikėtas vesti švedų komikei ir aktorei Petrai Medei ir Holivudo aktorei Malin Akerman.
Eurovizija - vienas ilgiausiai transliuojamų televizijos projektų visame pasaulyje, kuris organizuojamas kiekvienais metais. Jis prilyginimas sporto varžyboms, kuomet varžosi valstybės. Pirmasis Europos dainų konkursas surengtas dar 1956-aisiais, o Eurovizijos laimėtojas gauna teisę rengti savo valstybėje. Vienintelį kartą Eurovizija nebuvo surengta dėl COVID-19 pandemijos 2020 metais.
Pirmuose konkursuose dalyvaudavo 16-18 valstybių, kur iš karto buvo rengiamas finalas. Nuo 2004 m. Eurovizija tapo nebe vienos dienos renginiu, nes debiutavo net 13 valstybių, todėl buvo pradėtas rengti ir pusfinalis. Nuo 2008 m. prisidėjo ir antras pusfinalis. Šis dviejų pusfinalių ir finalo formatas naudojamas iki šių dienų. Lietuva, Estija, Vengrija, Lenkija, Rumunija ir Slovakija konkurse debiutavo 1994 metais. Latviją pirmą kartą Eurovizijoje pasirodė 2000-aisiais, Ukraina - 2003 m.
Daugiausia kartų didžiausią Europos dainų konkursą yra laimėjusios Švedija ir Airija - po septynis kartus. Prancūzija, Liuksemburgas, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai - po penkis, Izraelis - keturis, Norvegija, Danija, Italija, Ukraina - tris. Be to, Airija yra vienintelė šalis, kuri laimėjo tris kartus iš eilės: 1992, 1993 ir 1994 metais. Iš viso 33 kartus laimėjo dainos, kurios buvo atliktos anglų kalba, 14 - prancūzų. Marijos Šerifovič daina “Molitva” tapo pirmoji daina nuo 1998 m., kuomet buvo atlikta ne anglų, o serbų kalba.
Eurovizijos konkursas taip pat laikomas tramplinu į pasaulinę šlovę. Tarp tokių yra viena garsiausių visų laikų grupė - ABBA, kuri nugalėjo 1974 metais su daina “Waterloo”. 1988 m. triumfavo Celine Dion, kuri atstovavo ne gimtajai Prancūzijai, o Šveicarijai su daina “Ne partez pas sans moi”. 2021 m. laimėjo italų grupė “Maneskin”, kuri dabar yra viena populiariausių grupių pasaulyje.
Pirmasis Eurovizijos pusfinalis vyks gegužės 7 dieną, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas - Silvester Belt su daina “Luktelk”. Antrasis pusfinalis vyks gegužės 9 dieną, o finalas - gegužės 11 dieną. Nuo pat pradžių Eurovizija visada vyksta gyvai.
Visos - 37 šalys, kurios dalyvaus Eurovizijos konkurse (išskyrus “ didįjį penketą”: Italija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Ispanija, Prancūzija (pagrindinės organizatorės), taip pat Švedija (2023 m. laimėtoja)) buvo suskirstytos į penkis krepšelius pagal istorinius balsavimų įpročius. Sausio 30 dieną ištraukus burtus paaiškėjo, kurios šalys pasirodys pirmajame ir antrajame pusfinaliuose. Lietuva, Ukraina, Slovėnija, Kipras, Islandija, Lenkija, Suomija, Serbija, Portugalija, Liuksemburgas, Kroatija, Australija, Moldova, Azerbaidžanas ir Airija pasirodys pirmajame pusfinalyje.
Taip pat paaiškėjo, kurioje Eurovizijos dainų konkurso dalyje pasirodys valstybės - pirmoje (1-7) ar antroje (8-15) - Lietuva pasirodys pirmoje renginio dalyje. Pagal taisykles, taip pat pusfinalyje gali balsuoti tik tos šalys, kurios jame pasirodo, taip pat trys valstybės iš “didžiojo penketo”, kurios automatiškai patenka į Eurovizijos finalą. Pirmajame pusfinalyje balsuos Jungtinė Karalystė, Švedija (kaip praėjusio konkurso laimėtoja) ir Vokietija, o antrajame - Prancūzija, Ispanija ir Italija.
Pusfinalių metu paaiškėja 20 valstybių - iš kiekvieno po 10 atstovų, kurie keliauja į didįjį Eurovizijos finalą. Jame balsuoja visos valstybės, kurios dalyvauja konkurse - 50 proc. balsų sudaro komisija, kiti 50 proc. - žiūrovų balsai. Daugiausia balsų surinkusi valstybė gauna 12 “eurovizinių” taškų, toliau seka 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
Gegužės 7 d., antradienis, 22:00 val. (pirmasis pusfinalis (pirmoje dalyje pasirodys Lietuvos atstovas)
Gegužės 9 d., ketvirtadienis – 22:00 val. (antrasis pusfinalis)
Gegužės 11 d., šeštadienis – 22:00 val. (didysis finalas)
Gegužės 4-11 d. seniausias Švedijos liaudies parkas ir viena mėgstamiausių Malmės vietų virs Eurovizijos kaimu. Parkas taps specialia Eurovizijos erdve, kurioje konkurso gerbėjai, Malmės gyventojai ir svečiai patirs unikalių įspūdžių ir susitikimų.
Pagrindinėje scenoje daugiausia dėmesio bus skiriama 2024 m. Eurovizijos “kaimelio" atidarymui, specialiems renginiams, koncertams su Eurovizijos vardais ir kitais atlikėjais. Mažesniojoje scenoje taip pat daugiausia dėmesio bus skiriama koncertams ir kitiems specialiems renginiams su mažesne auditorija.
Bus įrengtos kelios veiklos ir bendravimo zonos. Nepriklausomos parko kultūros ir maitinimo įstaigos turės savo programas ir prisidės prie gyvybingos bendros patirties kūrimo. Norintieji tęsti šventę galės lengvai eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu arba viešuoju transportu pasiekti vos už kelių minučių kelio esančius vakarėlius ir klubus Malmės centre.
Friisgatan, populiari Malmės gatvė be automobilių, kurioje gausu restoranų ir kavinių, tampa 2024 m. Eurovizijos gatve - gyva atkarpa tarp Triangelno stoties ir Eurovizijos kaimelio.
Malmės "Malmö Live" kongresų ir koncertų salė 2024 m. Eurovizijos dainų konkurso metu taps vakarėlių kupinais namais. Čia vyks atidarymo ir uždarymo ceremonijos.
Pasirodžius visoms Eurovizijoje dalyvaujančioms dainoms paaiškėjo ir favoritės, kurios galimai gali laimėti konkursą. Viena jų - Kroatija, kuriai šiais metais atstovaus Baby Lasagna su daina “Rim Tim Tagi Dim”.
Tarp favoritų ir Ukrainos atstovės - alyona alyona ir Jerry Heil su daina “Teresa & Maria”. Daug simpatijų taip pat sulaukė Italija (Angelina Mango - "La noia") ir Šveicarija (Nemo - "The Code"). Tarp favoritų taip pat įvardijamas ir Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina “Luktelk”.
Didžiausia žvaigžde ant 2024 m. Eurovizijos scenos bus Jungtinės Karalystės atstovas Olly Alexander, kuris atliks dainą “Dizzy”. Pradėdamas leisti pirmąjį albumą savo vardu, birtas išlieka viena novatoriškiausių šiuolaikinės popmuzikos žvaigždžių pasaulyje. Iki šiol išleidęs tris itin sėkmingus albumus, dainininkas, aktorius ir mados ikona pelnė du pirmąsias vietas Jungtinėje Karalystėje, 10 Jungtinės Karalystės TOP 40 singlų ir neseniai buvo apdovanotas BRIT milijardų apdovanojimu (6,5 mlrd. transliacijų visame pasaulyje).
Lietuvos atstovai iš viso Eurovizijos konkurse dalyvavo 23 kartus. 1993 m. debiutavo Ovidijus Vyšniauskas, tačiau užėmę paskutiniąją vietą vėliau Lietuva į konkursą sugrįžo tik 1999 metais.
Geriausią Lietuvos rezultatą Eurovizijoje pasiekė roko atlikėjų grupė, kurią vienas garsiausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas specialiai subūrė 2006 m. Eurovizijos konkurse atstovauti Lietuvai. Ją sudarė: A. Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Viktoras Diawara-Vee, Saulius Urbonavičius-Samas, Arnoldas Lukošius ir Eimantas Belickas. Eurovizijoje jie pasirodė su daina „We Are The Winners“
Surinkę 162 taškus, “LT United” užėmė šeštą vietą konkurso finale Atėnuose. Tai yra iki šiol geriausias lietuvių pasirodymas Eurovizijoje. Antras geriausias rezultatas pasiektas 2021 metais - 8-oji vieta, kurią užėmė muzikos grupė “The Roop” („Discoteque“). Du kartus Lietuvai atstovavo ir Donatas Montvydas (2016 m. - 9 vieta, 2012 m. - 14 vieta).